Ondernemer en VVD-Statenlid in Provinciale Staten van Utrecht Edgar Peer start een tweewekelijks ondernemersspreekuur. Met het spreekuur wil Peer rechtstreeks van ondernemers horen waar zij in de praktijk tegenaan lopen, welke kansen zij zien en waar de provincie volgens hen beter kan faciliteren.
“Ik ben zelf ondernemer én Statenlid. Die combinatie wil ik veel beter benutten,” zegt Peer. “Als politicus kun je veel nota’s lezen en vergaderingen bijwonen, maar je hoort vaak pas echt wat er speelt wanneer je met ondernemers aan tafel zit. Ik wil daarom regelmatig tijd maken om gewoon te luisteren.”
Niet praten óver ondernemers, maar mét ondernemers!
Het ondernemersspreekuur wordt geen nieuw formeel loket voor vergunningen of subsidies. Het is bedoeld als een laagdrempelige plek waar ondernemers hun ervaringen, ideeën en knelpunten kunnen bespreken. Volgens Peer kunnen juist de dagelijkse ervaringen van ondernemers waardevolle politieke signalen opleveren.
“Soms gaat het om iets kleins dat voor één ondernemer vervelend is. Maar als hetzelfde probleem bij tientallen ondernemers speelt, hebben we het over een politiek vraagstuk. Dan vind ik dat je daar als Statenlid iets mee moet doen.” Onderwerpen kunnen bijvoorbeeld liggen op het gebied van regelgeving, ruimte om te ondernemen, bereikbaarheid, arbeidsmarkt, netcongestie, vergunningverlening of andere zaken waarbij de provincie een rol speelt.
Ondernemer én volksvertegenwoordiger
Peer benadrukt dat zijn eigen ervaring als ondernemer een belangrijke motivatie is voor het initiatief.
“Ondernemen betekent kansen zien, investeren en risico nemen. Maar het betekent ook iedere dag omgaan met regels en procedures. Vanuit mijn eigen ondernemerschap herken ik veel van de vragen en dilemma’s waar ondernemers mee te maken hebben. Als Statenlid kan ik vervolgens bekijken of en waar daar binnen de provinciale politiek iets mee moet gebeuren.”
Het spreekuur vindt eens per twee weken plaats. Per keer is ruimte voor enkele gesprekken van ongeveer 20 tot 25 minuten. De gesprekken kunnen zowel fysiek als online plaatsvinden. Ondernemers kunnen zich vooraf aanmelden en kort aangeven waarover zij willen spreken. “Mijn boodschap aan ondernemers is simpel: heb je een goed idee, loop je ergens tegenaan of zie je iets waarvan je denkt dat de provincie het beter kan doen? Laat het me weten. Ik beloof niet dat ik ieder probleem kan oplossen, maar ik beloof wel dat ik luister en serieus kijk wat ermee kan worden gedaan.”
Aanmelden?
Ondernemers die gebruik willen maken van het spreekuur kunnen zich aanmelden via [email protected] of rechtsreeks bij Edgar Peer: [email protected].