De VVD Noord-Holland wil opheldering over de proef met de Strandbus en heeft hierover schriftelijke vragen gesteld aan de gedeputeerde Mobiliteit.
Van 20 juni tot en met 30 augustus reed er een gratis Strandbus vanuit Vijfhuizen naar de kust van Bloemendaal en Zandvoort. Tegelijkertijd werd de Zeeweg (N200) tijdelijk aangepast naar één rijbaan voor autoverkeer en een vrije busbaan.
De VVD wil weten hoeveel reizigers daadwerkelijk gebruikmaakten van de bus en hoeveel autoritten daarmee zijn voorkomen. Ook vraagt de fractie naar de gevolgen van de tijdelijke inrichting van de Zeeweg. Ook willen we weten of de files en verkeersdrukte op de Zeeweg en de Zandvoortselaan zijn toegenomen en of er meer gevaarlijke verkeerssituaties zijn ontstaan.
Daarnaast vraagt de VVD of er onderzoek is gedaan naar het draagvlak onder inwoners en ondernemers. Volgens VVD-woordvoerder Mobiliteit Jeroen Boer is goede bereikbaarheid van de kust van groot belang en moeten de ervaringen uit de proef zorgvuldig worden meegenomen in de besluitvorming over het vervolg.
Ook de communicatie over de ‘gratis’ Strandbus roept vragen op. Reizigers die met een OV-chipkaart incheckten, moesten € 1,16 betalen en dit bedrag vervolgens terugvragen. De VVD wil weten hoeveel reizigers hiermee te maken kregen en waarom niet voor een systeem is gekozen waarbij de bus voor iedereen daadwerkelijk gratis was.
De provincie verwacht de resultaten van de evaluatie medio december bekend te maken. Op basis daarvan wordt besloten over het vervolg van de Strandbus.260904_Schriftelijke vragen art 45 J. Boer VVD Noord-Holland