Inloggen Lid worden

Ondernemersavond VVD Oldambt met Annemarie van Gaal en Renate den Hollander

14 maart 2026

Gisterenavond waren wij aanwezig bij de ondernemersavond van VVD Oldambt in Moeke Breughel. Het werd een inspirerende avond met ondernemers uit de regio, waarin ondernemerschap, politiek en de rol van de overheid centraal stonden.

Inspirerend verhaal van Annemarie van Gaal
De avond begon met het verhaal van ondernemer Annemarie van Gaal. Zij vertelde over haar bijzondere ondernemersreis, die eind jaren tachtig begon toen zij naar Rusland verhuisde. In een land dat zich in een turbulente periode bevond, zette zij daar twee jaar later haar eigen mediabedrijf op.

Het was een tijd waarin dagelijks nieuwe uitdagingen ontstonden en creatief ondernemerschap essentieel was. Terwijl veel internationale mediabedrijven er niet in slaagden voet aan de grond te krijgen in Rusland, lukte het haar wel. Haar bedrijf Independent Media groeide uiteindelijk uit tot de grootste onafhankelijke uitgeverij van Rusland.

Met ongeveer 700 medewerkers werden tientallen consumentenbladen, dagbladen en vakbladen uitgegeven. In 2000 verkocht zij haar belang in het bedrijf en keerde zij terug naar Nederland. Daar bleef zij actief als ondernemer en investeerder in onder andere de media-, retail- en vastgoedsector.

Ondernemerservaring naar Den Haag
Ook VVD-Tweede Kamerlid Renate den Hollander was aanwezig. Zij vertelde over haar eigen ondernemerservaringen, onder andere als dierenarts met een eigen praktijk, maar ook als ondernemer in de kinderopvang.

Den Hollander gaf aan hoe zij deze ervaringen meeneemt naar haar werk in de Tweede Kamer. Tijdens de avond ging zij ook in gesprek met aanwezige ondernemers over hoe de overheid beter kan aansluiten bij ondernemers en wat er nodig is om ondernemen in Nederland makkelijker en aantrekkelijker te maken.

Vooruitblik vanuit VVD Oldambt
Tot slot was er uiteraard ook ruimte voor VVD Oldambt zelf. De lokale fractie blikte terug op de resultaten van de afgelopen vier jaar en ging in op de plannen en ambities richting de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

Het werd een geslaagde avond met inspirerende verhalen, goede gesprekken en waardevolle ontmoetingen tussen ondernemers en politiek.

Confidental Infomation