Vanuit agrariërs in Midden-Groningen ontvangen wij signalen over mogelijke aanvallen door een wolf. Daarnaast zijn er meldingen van mogelijke wolvenwaarnemingen in de omgeving van Overschild. Voor ons is dat aanleiding om tijdens het Politiek Vragenuur van 21 oktober vragen te stellen aan het provinciebestuur.
We willen allereerst weten wat er bij de provincie bekend is over deze signalen en waarnemingen. Ook vragen we het college welk actueel beeld er is van het aantal wolven dat zich in Groningen ophoudt, waar deze worden waargenomen en of mogelijk sprake is van vestiging.
Daarnaast willen we weten of de signalen uit Midden-Groningen aanleiding geven tot aanvullende monitoring of andere maatregelen. Het is belangrijk dat agrariërs en andere dierhouders goed worden geïnformeerd over de actuele situatie.
Eerder vragen gesteld over de wolf
De aanwezigheid van de wolf in Groningen houdt ons al langer bezig. We hebben eerder vragen gesteld over onder meer mogelijke vestiging in het Lauwersmeergebied, preventieve maatregelen, monitoring en de mogelijkheden voor actiever beheer.
De nieuwe signalen uit Midden-Groningen maken het voor ons belangrijk om opnieuw een actueel beeld te krijgen. Agrariërs, dierhouders en inwoners moeten weten wat er speelt en waar zij aan toe zijn.
Tijdens het Politiek Vragenuur van 21 oktober vragen we het college daarom om duidelijkheid over de actuele situatie in Groningen en welke maatregelen eventueel nodig zijn.