In Voorschoten is het prachtig en fijn wonen. De VVD vindt het belangrijk dat dit ook betaalbaar blijft. De lokale lasten in ons dorp zijn al hoog. Daarom moet de gemeente alleen doen wat nodig is. Wij kijken kritisch naar beleid en investeringen en zeggen: ja tegen wat nodig is, nee tegen wat onnodig geld kost. Investeringen moeten bijdragen aan leefbaarheid, kwaliteit en een sterke gemeente op de lange termijn.
Een gezonde gemeente begint met een gezonde begroting. De VVD Voorschoten bewaakt het gemeentelijke huishoudboekje: belastinggeld wordt zuinig en verstandig besteed, leges zijn kostendekkend en afspraken worden nagekomen. Waar het kan, voorkomen we lastenverhogingen.
De Onroerendezaakbelasting (OZB) in Voorschoten behoort helaas tot de hoogste van Nederland. De VVD vindt het belangrijk dat deze niet verder stijgt dan echt noodzakelijk is.
De VVD heeft zich daarom keihard ingezet om nog meer lastenstijgingen voor inwoners en ondernemers te voorkomen. En met succes. Mede dankzij de VVD wordt de OZB in 2026 niet geïndexeerd. Dat scheelt elk huishouden geld.
En de VVD Voorschoten is er dan ook zeer trots op dat de gemeentelijke financiën recent het rapportcijfer 9 behaald hebben in de landelijke benchmark die het accountants- en adviesorganisatie BDO jaarlijks opstelt. Zie dit bericht in de Voorschotense Krant: voorschotensekrant.nl/nieuws/.
Voor de komende jaren zal de VVD Voorschoten continu er op blijven letten dat de lasten voor inwoners én ondernemers zo laag mogelijk blijven.