Vanavond (28 mei 2026) diende de VVD de motie Toekomstgericht Transitiefonds in.
Opvallend: de volledige oppositie stemde vóór, maar de huidige coalitie stemde tegen, waardoor de motie het helaas niet heeft gehaald.
Uit onze schriftelijke vragen bleek dat het Transitiefonds inmiddels ruim € 3,7 miljoen bevat, terwijl er tot nu toe nog geen middelen zijn ingezet. En dat terwijl de woningbouwopgave op Schouwen‑Duiveland enorm onder druk staat. Daarom wilden wij onderzoeken hoe dit fonds toekomstgerichter kan worden ingezet voor woningbouwversnelling, structuurversterking en leefbaarheid.
De VVD constateert dat de afwijzing vooral politiek gemotiveerd lijkt. Coalitiepartijen gaven aan dit onderwerp liever mee te nemen in toekomstige coalitieafspraken. Volgens de VVD laat dit zien dat het debat onvoldoende over de inhoud ging, maar vooral over politieke positionering.
“Dat is wat ons betreft een gemiste kans. Als er breed wordt erkend dat het fonds toekomstgerichter ingezet moet kunnen worden, dan zou samenwerking voorop moeten staan, ongeacht van welke partij het voorstel afkomstig is.”
De VVD Schouwen‑Duiveland blijft zich inzetten voor een doelmatige inzet van publieke middelen en voor maatregelen die woningbouwprojecten mogelijk maken en versnellen.
We gaan door, want de opgave is te groot om te laten liggen.
Lees de motie hier; 20260528 Motie VVD Toekomstgericht transisitefonds