Inloggen Lid worden

Akkoord bereikt! Samen werken aan ruimte voor een sterk Montfoort en Linschoten

12 juni 2026

Fractievoorzitter Annelot Elsendoorn-Sieben: ‘De afgelopen weken stonden voor mij grotendeels in het teken van de coalitieonderhandelingen. Het was een heel intensieve periode over de toekomst van onze gemeente. Na een periode van veel overleg, het afwegen van keuzes en het zoeken naar gezamenlijk draagvlak, hebben wij als VVD samen met Progressief Akkoord en SGP een coalitieakkoord bereikt: Samen werken aan ruimte voor een sterk Montfoort en Linschoten.

Tijdens dit proces zijn gesprekken gevoerd met alle raadsfracties. Daarnaast hebben wij veel informatie ontvangen vanuit de ambtelijke organisatie en vanuit de samenleving, waardoor we goed zicht hebben gekregen op de kansen én uitdagingen die voor ons liggen. Graag wil ik daarom mijn waardering uitspreken voor de inzet van iedereen die aan dit proces heeft bijgedragen. In het bijzonder dank ik formateur Ivo ten Hagen voor zijn begeleiding, Marije Willems voor alle ondersteuning en de ambtelijke organisatie voor het delen van hun kennis.

Als VVD zijn wij tevreden met het resultaat. Veel van de onderwerpen waarvoor wij ons de afgelopen jaren hebben ingezet én waarmee wij naar de verkiezingen zijn gegaan, hebben een plek gekregen in het akkoord.

1.100 nieuwe woningen

Een van de belangrijkste opgaven blijft woningbouw. Daarom hebben we afgesproken dat er tot 2040 ongeveer 1.100 woningen worden gerealiseerd voor o.a. starters, gezinnen en senioren. Daarmee zetten we een belangrijke stap om meer inwoners de mogelijkheid te geven om in onze gemeente te blijven wonen. De voorrang van statushouders op sociale huurwoningen wordt daarbij afgeschaft.

Geen AZC

Ook op het gebied van opvang hebben we duidelijke afspraken gemaakt. De coalitie zet in op het voorkomen van een asielzoekerscentrum in Montfoort en Linschoten. Tegelijkertijd nemen we onze verantwoordelijkheid voor de opvang van Oekraïense ontheemden. Montfoort vangt al veel Oekraïners op en voldoet bijna aan 200% van de landelijke opgave. We hebben veel ervaring met deze opvang en zetten in op een verdere uitbreiding daarvan. Daarom gaan we met provincie en rijk het gesprek aan over een uitzondering op aanvullende opgaven vanuit de Spreidingswet.

24-uurs ouderenzorg op de Doeldijk

Voor ouderen hebben we een belangrijke stap gezet door de terugkeer van intramurale zorg mogelijk te maken aan de Doeldijk. Daarmee ontstaat weer de mogelijkheid voor 24-uurszorg binnen onze gemeente. Een wens die wij al langere tijd horen van inwoners en die van grote waarde is voor ouderen en hun families.

Gemeentewerf open op zaterdagmiddag

Ook op praktische onderwerpen zijn afspraken gemaakt die direct merkbaar zullen zijn. De afvalinzameling blijft iedere twee weken plaatsvinden en de gemeentewerf wordt voortaan ook op zaterdagmiddag geopend. Daarmee luisteren we naar signalen van inwoners die behoefte hebben aan meer gebruiksgemak.

Extra BOA en cameratoezicht

Veiligheid blijft een kerntaak van de overheid. Daarom investeren we in extra capaciteit voor onze BOA’s en plaatsen we een camera op de IJsselbrug.

Lage lasten

Daarnaast blijven we als VVD staan voor een degelijk financieel beleid. We gaan zorgvuldig om met belastinggeld en zetten in op het verlagen van de lasten voor inwoners en ondernemers waar dat verantwoord mogelijk is. Juist in financieel uitdagende tijden vinden wij dat de gemeente scherp moet zijn op haar uitgaven.

Voldoende budget voor nieuw dorpshuis de Vaart

Voor Linschoten is het belangrijk dat er deze bestuursperiode een nieuw dorpshuis De Vaart wordt gerealiseerd. Een plek waar verenigingen, inwoners en organisaties elkaar kunnen ontmoeten en activiteiten kunnen organiseren. We hebben voldoende budget gereserveerd voor een mooi en functioneel dorpshuis.

Herinrichting binnenstad

Ook de herinrichting van de binnenstad van Montfoort krijgt een impuls. We hebben afgesproken dat dit project versneld wordt uitgevoerd, zodat inwoners, ondernemers en bezoekers sneller kunnen profiteren van een aantrekkelijker en toekomstbestendig centrum.

Investeren in verkeersveiligheid

Tot slot investeren we in verkeersveiligheid. Gevaarlijke verkeerssituaties moeten worden aangepakt. Een belangrijk voorbeeld is de kruising Jan de Rijkelaan – Burggraaf Zwederlaan, waar maatregelen nodig zijn om de veiligheid te verbeteren.

Met dit akkoord ligt er een stevige basis voor de komende vier jaar. Natuurlijk zullen niet alle uitdagingen morgen zijn opgelost. Maar ik ben ervan overtuigd dat we met deze afspraken belangrijke stappen zetten voor een gemeente die financieel gezond blijft, waar ruimte is voor wonen, waar goede voorzieningen beschikbaar zijn en waar inwoners prettig en veilig kunnen leven.

Namens de VVD-fractie wil ik iedereen bedanken die heeft meegedacht, input heeft geleverd en ons het vertrouwen heeft gegeven om aan deze onderhandelingen deel te nemen. Maandag wordt het nieuwe college geïnstalleerd en zullen we het akkoord aan hen overhandigen. En dan, aan de slag!’

Annelot Elsendoorn-Sieben
Fractievoorzitter VVD Montfoort-Linschoten

Coalitieakkoord Montfoort 2026-2030

Confidental Infomation