Politiek Vrouwen Overleg
In het Politiek Vrouwen Overleg zetten we thema’s die vrouwen raken namens de VVD nog steviger op de kaart.
Wat is het PVO?
Het PVO is een bestuurlijk samenwerkingsorgaan van de vrouwennetwerken van VVD (Liberaal Vrouwen Netwerk), CDA (CDA Vrouwen), GroenLinks (Feministisch Netwerk), PvdA (Rooie Vrouwen), D66 (V/M Sociale Innovatie), ChristenUnie (Inclusief). Het PVO is opgericht om een gezamenlijk bestuurlijk draagvlak te creëren op het gebied van arbeid-zorgcombinatie, emancipatie, economische zelfstandigheid en diversiteit.
Doelen
- Bevorderen van gelijke behandeling en rechten van vrouwen en mannen
- Bevorderen van evenredige participatie van vrouwen en mannen in de politiek
- Bevorderen van de discussie over de genoemde doelstellingen met leden van het kabinet, kamerleden en partijbesturen
- Bestuurlijke samenwerking op het gebied van gelijke behandeling van de rechten van de vrouw en man
Activiteiten
- Bereiken van de doelstelling door het gezamenlijk formuleren van standpunten
- Het voeren van gesprekken met leden van het kabinet
- Het creëren van voldoende draagvlak bij de politieke partijen inzake het bereiken van de doelstellingen
- Het houden van expert meetings met wetenschappers en stakeholders
Werkwijze
- Het samenwerkingsverband komt minimaal 6x per jaar bijeen
- Jaarlijks is een andere partij voorzitter
- Er vinden gesprekken plaats met leden van het kabinet
- Voor speciale onderwerpen is er een meer specifieke benaderingswijze van leden van het kabinet, kamerleden en partijbesturen
Samenwerking
Binnen het PVO praten we over onderwerpen die partijen binden. Zaken waarover we het eens zijn en een gemeenschappelijk standpunt hebben. De details verschillen door de politieke kleur. De uitwerking laat het PVO aan de politiek.
Elk jaar zit een andere partij het PVO voor.