Huisvesting arbeidsmigranten
Nederland kan niet meer zonder mensen die tijdelijk hiernaartoe komen om te werken. Zij moeten ook ergens wonen. Arbeidsmigranten die in onze glastuinbouw komen werken, mogen worden gehuisvest in speciale woonvoorzieningen in de glastuinbouwgebieden. Zo nemen zij geen woonruimte in die we nodig hebben voor onze inwoners. We stellen daarvoor duidelijke regels en houden toezicht. Zo voorkomen we misstanden.
Inburgering en arbeidsmarktparticipatie
Nieuwe inwoners leren snel de taal, de gebruiken en de regels in Nederland. Inburgering is geslaagd als iemand zelfstandig in zijn eigen inkomen kan voorzien. We koppelen taalonderwijs direct aan werk of stage, zodat nieuwkomers sneller meedoen. In het bijzonder zoeken we de samenwerking met lokale ondernemers in krachtige sectoren als de glastuinbouw en logistiek.
Asiel en statushouders
Wij willen géén asielzoekerscentrum (azc) in Pijnacker-Nootdorp. De opvang van asielzoekers is in de eerste plaats een landelijke taak. De realiteit is wel dat we door de landelijke overheid kunnen worden gedwongen om voor opvang van asielzoekers te zorgen. In dat geval vinden wij dat onze gemeente niet méér opvanglocaties of woningen beschikbaar stelt dan wettelijk verplicht. En dat opvanglocaties kleinschalig zijn en de veiligheid en leefbaarheid voor onze eigen inwoners vooropstaat.
Voor statushouders geldt dat zij, net als andere woningzoekenden, geholpen worden bij het opbouwen van een zelfstandig bestaan, met werk of opleiding als uitgangspunt. Inburgering moet snel en effectief, zodat nieuwkomers bijdragen aan onze samenleving.