Inloggen Lid worden

Meedoen vanaf dag 1

31 januari 2026

Toen ik 15 jaar geleden als fractievolger in de raad begon, was het aantal Syrische vluchtelingen dat naar arnhem kwam groot. Kinderen tot 12 jaar konden binnen 6 weken naar school, terwijl jongeren tussen 12 en 18 jaar moesten wachten tot ze een status kregen. Soms duurde dat 2 2,5 jaar. Moet je je voorstellen, op die leeftijd 2  2,5 jaar de hele dag niets doen.

Het eerste waar ik mij destijds voor heb ingezet was dat deze jongeren naar school konden. Want ik geloof erin dat dat belangrijk is om de taal te leren, om een sociaal leven op te bouwen, om mee te doen vanaf dag 1. En dat is gelukt.

Nu vangt Arnhem fors meer vluchtelingen op dan de spreidingswet ons voorschrijft. Dat is een collegebesluit geweest. De VVD fractie heeft ervoor gekozen deze keuze niet ter discussie te stellen, maar in te zetten op hoe je deze opvang vorm geeft.  Omdat wij vinden dat mensen die vluchten voor oorlog en geweld een veilige plek verdienen én omdat overlast niet persen in getallen zit, maar in de manier waarop je opvangt.

Daarom ben ik trots dat ook nu mede dankzij de inzet van de VVD voorstel ‘Meedoen vanaf dag 1’ er ligt. Juist omdat we mensen die vluchten voor oorlog en geweld vanaf dag 1 de kans moeten bieden een zelfstandig en menswaardig bestaan op te bouwen.

Dat betekent niet dat we doof en blind moeten zijn voor zorgen in de stad. En gelukkig hebben we bij een bijeenkomst in januari over de opvang van vluchtelingen in Heijnenoord kunnen zien dat we die zorgen serieus nemen. We hebben met het college afgesproken dit zorgvuldig te blijven doen, het gesprek aan te gaan als blijkt dat de grote opgave die Arnhem zichzelf oplegt gaat schuren met de stad en te doen wat nodig is om problemen op te lossen?

Confidental Infomation