Ik ben Berno Stokman, in het dagelijks leven werkzaam als senior projectleider woningbouw en mobiliteit bij de gemeente Doetinchem.
Sinds 2022 ben ik politiek actief voor de lokale VVD in Zevenaar, als raadscomissielid. Bij de verkiezingen op 18 maart 2026 sta ik op nummer 3 op de lijst van de Lokale VVD.
Zevenaar is een aantrekkelijke gemeente om te wonen, te ondernemen en te bezoeken. Een veilige en goed bereikbare omgeving is daarbij belangrijk. Namens de lokale VVD zet ik mij in de verkeersveiligheid en bereikbaarheid te verbeteren nu én in de toekomst.
Een veilige en bereikbare stad
Buurtbewoners hebben hun zorgen geuit over de veiligheid op de centrumring. Veel verkeer rijdt richting het station, het gemeentehuis en de Turmac Cultuurfabriek. De Lokale VVD deelt die zorgen en steunt het plan om de maximumsnelheid op de centrumring te verlagen naar 30 km/u en om kruispunten veiliger in te richten.
Veilig verkeer in wijken en dorpen
Wij vinden het belangrijk dat basisscholen in de wijken en dorpen blijven. Dat geeft minder autoverkeer én korte loop- en fietsroutes. Dat heeft, samen met veilige oversteekplaatsen bij scholen, een positief effect op de verkeersveiligheid.
VVD is voorstander van buurtinitiatieven om samen de verkeersveiligheid te vergroten. Voorbeelden hiervan zijn buurtapps, elkaar aanspreken en voorlichtingen op scholen.
Meer ruimte voor de fiets
Fietsen is gezond, duurzaam en vermindert de druk op het autoverkeer. Daarom steunen we plannen voor goede fietsvoorzieningen, waaronder een gratis bewaakte fietsenstalling in het centrum. Zo maken we fietsen aantrekkelijker voor iedereen.
Spoorveiligheid en bereikbaarheid
De spoorlijn vormt een barrière tussen Zevenaar en de dorpen Oud-Zevenaar en Ooij. Op de lange termijn zijn een spooronderdoorgang of spoorbrug wenselijke oplossingen.
Wij zijn tegen het sluiten van overwegen zoals de Kerkstraat, Molenstraat en de Methen zolang er geen goed alternatief beschikbaar is.
Doortrekken van het Witte Kruis
De bereikbaarheid van het Gelders Eiland staat al te lang onder druk. De verkeersdrukte in Babberich is niet prettig voor de bewoners. Ook de afwikkeling via de Babberichseweg geeft veel drukte op andere plekken. De doortrekking van het Witte Kruis is hiervoor een noodzakelijke oplossing. De provincie heeft inmiddels geld gereserveerd voor de uitvoering, mede dankzij onze inzet en de gesprekken met VVD-bestuurders in Gelderland.
Betere OV-verbinding voor Groot Holthuizen
In Groot Holthuizen staan inmiddels ruim 1.100 woningen, de beschikbaarheid van OV het openbaar vervoer blijft helaas achter. De buslijn met een beperkte dienstregeling van 7 keer per dag alleen op werkdagen is onvoldoende. De lokale VVD zet zich in voor een betere en frequentere OV-verbinding, met goede overdekte haltes voor deze groeiende wijk.
Bereikbaarheid via snelwegen
De werkzaamheden aan de ViA15 en A12 zijn essentieel voor de toekomstige bereikbaarheid van Zevenaar en de regio. Helaas zal dat in de periode van aanleg overlast geven. Wij blijven opkomen voor een goede en veilige alternatieve verkeersafwikkeling.
Wilt u hierover verder in gesprek?
Plaats uw reactie hieronder of neem contact op met Berno via: [email protected]