Goed nieuws voor horeca en voetbalfans in Sittard-Geleen!
Op initiatief van de VVD Sittard-Geleen heeft het college onze vragen over ruimere openingstijden tijdens het WK voetbal beantwoord en de uitkomst is positief!
Het college benadrukt dat grote sportevenementen zoals het WK zorgen voor ontmoeting, saamhorigheid en levendigheid in onze gemeente. Een mooie bevestiging van waar wij ons voor inzetten.
• De gemeente staat positief tegenover verruiming van openingstijden, mits dit veilig en verantwoord gebeurt.
• Horecaondernemers kunnen voor specifieke wedstrijden een aanvraag indienen voor ruimere openingstijden.
• Per aanvraag wordt zorgvuldig gekeken wat mogelijk is, in afstemming met onder andere de politie.
• Ook andere populaire wedstrijden (naast die van Oranje) komen hiervoor in aanmerking.
• Initiatieven vanuit buurten, verenigingen en horeca worden positief benaderd en waar mogelijk gefaciliteerd.
• De gemeente zorgt voor tijdige communicatie en snelle behandeling van aanvragen.
Er komt dus geen algemene verruiming, maar wél maatwerk. Dat biedt ruimte voor ondernemers én zorgt ervoor dat inwoners samen veilig kunnen genieten van het WK.
De VVD Sittard-Geleen is blij met deze constructieve en praktische aanpak. Zo houden we onze gemeente levendig, gastvrij en ondernemend, ook tijdens het WK!
De beantwoording van onze vragen is te lezen via de bijlage.
260504 Beantwoording art. 43 vragen (VVD) inzake openingstijden horeca WK