We zijn geschrokken van een incident bij een voetbalclub, waarbij een jeugdspeler gewond raakte. Daarom hebben we vragen gesteld aan het college van B&W om hier aandacht voor te vragen. Maar vooral ook om duidelijkheid te krijgen wat we hier als gemeente tegen kunnen doen.
Onze fractievoorzitter Steffan Vos stelde de volgende vragen:
Artikel 41 vragen over veiligheid bij sportclubs en mogelijkheid opvolging bij incidenten
De Osse VVD is geschrokken van een incident bij voetbalclub NLC’03 waar onlangs een jeugdspeler tijdens een voetbalwedstrijd tegen hoofd en heup geschopt is door een toeschouwer die met de tegenpartij mee was gekomen. De speler liep hierbij een hersenschudding en kneuzingen op. De dader is bekend bij andere toeschouwers. De ouders en beide voetbalclubs hebben aangifte gedaan maar de politie geeft aan deze vanwege capaciteitsproblemen niet op te kunnen pakken. We maken ons zorgen over de veiligheid bij sportclubs en hebben daarom de volgende vragen:
- Deelt het college de mening van de VVD dat kinderen (en volwassenen) te allen tijde veilig moeten kunnen sporten en dat we dit soort incidenten moeten voorkomen waar mogelijk?
- Deelt het college de mening van de VVD dat we als gemeente ook een verantwoordelijkheid hebben bij het veilig houden van onze sportclubs en verenigingen?
- Kan het college aangeven wat we als gemeente op dit moment al doen om sportclubs en verenigingen veilig te houden en dit soort incidenten te voorkomen?
- Kan het college aangeven wat de mogelijkheden zijn om sportclubs nog veiliger te maken om dit soort incidenten in de toekomst te voorkomen? Graag horen we daarbij ook welke middelen het college hiervoor nodig heeft.
- Deelt het college de mening van de VVD dat wanneer dit soort incidenten zich voordoen, de dader, die in dit geval bekend is, ook daadwerkelijk aangepakt moet worden?
- De dader heeft al een verbod bij de eigen club, NLC’03 was daar niet van op de hoogte. Kan het college aangeven of we in samenwerking met verenigingen en sportclubs via het delen van informatie dergelijke daders vooraf kunnen weren?
Alvast dank voor uw antwoorden,
Namens de VVD Oss
Steffan Vos