Wij waren vandaag met ons raadslid Richard Akkerman, commissielid Bas Engels en ons Limburgse VVD-statenlid Jacques Michel Bloi op locatie bij de N271 in Molenhoek-Zuid. Hier verrijst Maastuin: een woningbouwontwikkeling waar wij vanaf het begin vol achter staan.
“Wij zijn echt blij met deze woningen,” zegt Richard Akkerman. “Maastuin betekent kansen voor starters, gezinnen en senioren in onze gemeente. Maar juist omdat dit zo’n grote wijk wordt, maken wij ons oprecht zorgen over de ontsluiting en de verkeersveiligheid. Zonder goede rotonde op de N271 ontstaat hier een kwetsbare situatie voor bewoners, fietsers en doorgaand verkeer. Dit moet opgelost worden alvorens er nog meer woningen opgeleverd worden!”
Het vraagstuk rond de rotonde speelt al langere tijd. Bij de start van de bouw was voor ons helder dat een veilige rotonde onderdeel zou zijn van deze ontwikkeling. Dat was geen luxe wens, maar een randvoorwaarde. De afgelopen periode is er veel overleg geweest tussen gemeente en provincie, maar nog steeds is er geen definitieve duidelijkheid. Het komende gesprek tussen de wethouder en de gedeputeerde voelt daarom als een laatste serieuze poging om de rotonde veilig te stellen.
Jacques Michel Bloi ziet dat dit breder speelt in Limburg. “Wij zien op meerdere plekken noodzakelijke woningbouw langs provinciale wegen,” aldus het statenlid. “En ja, we hebben in Limburg een flinke woningbouwopgave. Maar daarbij hoort ook een mobiliteitsopgave met goede ontsluiting op het wegennet. Dat moet in de plannen meegenomen worden en mag vervolgens niet vergeten worden in de uitvoering.”
Als VVD Mook en Middelaar vinden het onbegrijpelijk dat hier nu nog twijfel over bestaat. In Maastricht lijkt dit misschien een technische afweging op papier, maar hier gaat het om de dagelijkse veiligheid van onze inwoners.
Wij steunen de inzet van de wethouder om dit dossier tot een goed einde te brengen. Voor ons is het helder: als wij bouwen voor de toekomst, hoort daar een veilige ontsluiting bij. Afspraak is afspraak.