Vereenvoudigen vergunningen en regels
• We willen betere begeleiding voor mensen die omgevingsvergunning nodig hebben. We zetten in op een functie ‘mogelijkmaker’ die mensen door het vergunningstraject heen helpt om aan de benodigde vereisten te voldoen.
• De Omgevingswet vraagt om een omgevingsdialoog. Het is goed dat mensen weten wat de plannen zijn in hun omgeving. Echter, het moet niet zo zijn dat je afhankelijk wordt van toestemming van je buren als je plannen hebt.
• Regels zijn opgesteld om duidelijkheid te scheppen en kaders aan te geven. Handhaving van regels is geen doel op zich.
• We maken aanvragen makkelijker door de website te verbeteren samen met de gebruikers.
• Daar waar het kan worden vergunningen meerjarig afgegeven en slechts één keer leges gevraagd.
Een fijne leefomgeving
• We verbeteren de woonomgeving, een verzorgde en schone openbare ruimte draagt bij aan de leefomgeving. Daarom moet het groenonderhoud sterk verbeteren met aandacht voor plantsoenen en onkruid. We kiezen voor integraal beheer, werk met werk, slimmer en goedkoper.
• Wandelpaden en trottoirs dienen er netjes bij te liggen, we willen een grote herstelactie die de toegankelijkheid verbetert.
• We stimuleren mensen om bij te dragen aan hun woonomgeving, door zelf de omgeving mee schoon te houden of zaken te melden via de buitenbeter app.
Betrokkenheid inwoners
• Inwoners moeten vanaf het begin van het planproces betrokken worden bij ontwikkelingen die van invloed zijn op hun leef- en woonomgeving. Dus geen inspraak achteraf, maar juist vooraf. Hierin moet de gemeente vooraf duidelijke verwachtingen scheppen over waar wel en geen invloed op kan worden uitgeoefend.
• Het online inwonerspanel vormt een steeds belangrijkere informatiebron om te weten wat er leeft. Iedereen moet kunnen zien hoe er gedacht wordt en wat er gedaan wordt met de inbreng.
• Participatie moet niet de inspraak zijn van een vaste selectie van mondige burgers, ook de stille meerderheid moet gehoord worden. Stads- en dorpstafels worden verantwoordelijk voor het werven van een brede vertegenwoordiging uit de gehele samenleving. Stads- en dorpstafels geven advies, maar de raad beslist.
Samenwerking met gemeenten
• Samenwerking doen we als we meer kunnen bereiken met anderen. We kiezen daarin strategisch en zoeken naar daadkrachtige samenwerkingsverbanden die kostenefficiënt werken. We zetten in op een hoofdrol voor Moerdijk in de stedelijke regio’s