Inloggen Lid worden

Column van de lijsttrekker (deel 1)

30 januari 2026

Een drukke politieke week is ten einde. Afgelopen zaterdag was de laatste training van de Masterclass van de VVD Gelderland/Overijssel. Van trainingen over presenteren en debatteren, tot lessen over het liberalisme, integriteit en een raadssimulatie. Een intensieve periode, maar zeer waardevol en leuk om zoveel enthousiaste liberalen met verschillende achtergronden uit de regio te ontmoeten.

Maar ondertussen stond de lokale politiek ook niet stil. Naast de commissievergadering van deze week waarin werd gesproken over toekomstige bouwplannen aan de Apeldoornseweg en de Enkweg/Hessenweg, waren er ook inloopavonden over de bouwplannen over ‘t Veen en bij De Zaaier. Tussendoor nog even een interview gegeven aan De Hattemer en op de koffie bij een lokale ondernemer die ook plannen heeft om te gaan bouwen in Hattem.

En dan is de campagne ook nog eens gestart, dus veel overleggen met campagneleider Marnix Jansen-de Weerd. Bovendien nog even een avond naar Epe afgereisd om een workshop verkiezingsdebat van de Gelderland Academie te volgen, net als de collega’s van CDA Hattem. En tussendoor ook nog even een nieuwe website voor VVD Hattem vullen met content.

Vandaag sloot ik de politieke week af met een bezoek aan mijn geboortestad Doetinchem. Daar had de lokale VVD samen met VVD Gelderland een themabijeenkomst over wonen georganiseerd, met al speciale gast tweedekamerlid Peter de Groot. Ik heb hem de zorgen en de wensen van mijn fractie kunnen overbrengen. Ook mooi om daar andere lijsttrekkers, onder andere uit Heerde en Oldebroek, te ontmoeten.

Gelukkig staat er voor dit weekend geen politiek op het programma. Wel een bezoek aan Hulst voor het WK Veldrijden. Maar misschien moet ik niet te vroeg juichen.

Confidental Infomation