Inloggen Lid worden

Recreatie en toerisme

Stad aan het water en avontuur in het bos

Avontuur in het bos

In het bos. Het Harderwijkerbos is een mooie plek om te wandelen, te fietsen, te sporten en te spelen. Om daar makkelijk te kunnen komen wordt de Watertorenweg als parkeerterrein gebruikt maar is als zodanig niet ideaal ingericht. Tevens is de aangrenzende fietsoversteek daar erg druk. Voldoende parkeermogelijkheid en veilig oversteken is belangrijk.

Op onderdelen is het Harderwijkse fietsnetwerk in ons bosgebied echt niet meer van deze tijd: onveilig, smal en in slechte staat van onderhoud. We moeten geen pleisters plakken maar dit duurzaam oplossen met ruime en veilige fietspaden.

Stad aan het water

Onze boulevard. In de afgelopen jaren is er flink geïnvesteerd door de gemeente en de lokale ondernemers in de boulevard en haar directe omgeving. Een prachtig paradepaardje voor de stad en ook een heerlijke plek om te zijn als inwoner. Maak van deze unieke omgeving gebruik door zoveel mogelijk aanlegplaatsen voor boten beschikbaar te maken tegen een realistische vergoeding. Ondersteun de watersportgebonden ondernemers om de watersportcultuur, zoals suppen, zo optimaal mogelijk neer te zetten.

Havengelden. We hebben een prachtige boulevard en havens waar veel passanten met hun boot aanmeren. Havengelden zijn kostendekkend en we gebruiken deze inkomsten om  waar het kan onze boulevard en havens te verbeteren. Ook onderzoeken we waar het mogelijk is gelegenheid te creëren om meer boten aan te leggen.

Recreatie en toerisme

Harderwijk is een echte culinaire Hanzestad, met talloze horecagelegenheden van goede kwaliteit op een prachtige plek. Daarnaast vervult Harderwijk historisch gezien een regiofunctie met onder andere een gevarieerd winkelaanbod. Om dit zo te houden is het van belang om de toeristen en inwoners uit de omgeving duidelijk de weg naar het centrum te wijzen en voldoende parkeergelegenheid te bieden voor automobilisten en fietsers. De opkomst van e-commerce zorgt voor uitdagingen, een toekomstbestendige inrichting van de winkelstraten mag niet ontbreken.

Toeristenbelasting. De toeristenbelasting blijft zo laag mogelijk en de inkomsten  worden gebruikt om de kwaliteit van recreatie en toerisme te verbeteren.

Confidental Infomation