Door Gert Kruitbosch en Gijs Catsman, VVD Goes
Wie met de auto naar de binnenstad van Goes komt, wil het liefst snel een vrije parkeerplaats vinden. Juist op de plekken dicht bij het centrum zijn de parkeerplaatsen vaak vol. Automobilisten rijden daar dan rondjes wachtend tot er iemand weg gaat.
Dat zoekverkeer zorgt voor extra drukte. Bovendien zijn er in het centrum ook veel fietsers en voetgangers. Auto’s die langzaam rondrijden, keren of opnieuw een parkeerterrein proberen, kunnen daardoor voor onoverzichtelijke en soms gevaarlijke situaties zorgen.
De VVD Goes wil daarom onderzoeken of we die parkeerdrukte slimmer kunnen verdelen.
Goes kent al verschillende parkeertarieven. Dat is lang niet bij iedereen bekend. Bezoekers zoeken die informatie ook meestal niet vooraf op. Inwoners die regelmatig naar de binnenstad rijden, kijken al helemaal niet op de gemeentelijke website. Zij rijden meestal naar de plekken waar ze altijd naar toe gaan.
Daar ligt volgens de VVD een kans.
Als inwoners en bezoekers onderweg kunnen zien waar het minder druk is en waar ze goedkoper kunnen parkeren, vinden zij sneller een parkeerplaats en neemt het zoekverkeer af.
Dat is beter voor de automobilist, voor de bereikbaarheid van de binnenstad en voor de veiligheid van fietsers en voetgangers.
Duidelijkere informatie kan dus al helpen. Niet door de tarieven op drukke plekken te verhogen, maar door de beschikbare en vaak goedkopere parkeerplaatsen beter te gebruiken.
Voordat de VVD met een concreet voorstel komt, willen we eerst weten hoe de verschillende parkeerplaatsen werkelijk worden gebruikt. Welke locaties zijn vaak vol? Waar is meestal nog ruimte? Hoe lang parkeren mensen er en hoeveel parkeergeld levert iedere locatie op?
Daarom heeft de VVD het college gevraagd om de parkeercijfers van de afgelopen jaren met de gemeenteraad te delen.
Met die informatie kunnen we bekijken welke maatregelen verschil kunnen maken en wat die financieel betekenen voor de gemeente.
De VVD is niet tegen betaald parkeren. Wel vinden we dat parkeren zo eenvoudig mogelijk moet zijn.
Wie naar Goes komt, moet snel kunnen zien waar nog ruimte is en waar parkeren goedkoper kan. Minder zoeken, sneller parkeren en een betere verdeling van de drukte: daar willen we naartoe.
Eerst de cijfers, daarna het voorstel.