Ondernemers
Ondernemers zorgen voor onze vooruitgang. Zij verdienen het geld, wat wij via belastingen innen en kunnen inzetten voor onze dorpen. Zij zijn onze werkgevers en onze sponsoren. Zij zijn hard aan de slag met de opgaves die er liggen op duurzaamheid en het ontlasten van onze omgeving en daarom verdienen ze onze
steun. Over deze uitdagingen willen wij afspraken maken met de ondernemers. De ondernemers zijn de motor van onze vooruitgang en deze moeten we koesteren.
In Eersel hebben ondernemers op dit moment geen ruimte meer om uit te breiden. Ook het Kempisch Bedrijventerrein is vol. Uit onderzoeken blijkt dat de meest logische plek om het nieuwe terrein neer te leggen bij Eersel is. Onze raad heeft er in de afgelopen periode voor gekozen om heel beperkt bedrijventerreinen toe te staan, dit ernstig te vertragen en een Kempisch Bedrijventerrein niet toe te staan in de gemeente Eersel. Wat ons betreft moet dit anders.
Wij willen onze eigen ondernemers ruimte bieden. Inwoners van onze dorpen moeten ruimte krijgen om een bedrijf te beginnen. Ondernemers die actief zijn in onze gemeente moeten kunnen uitbreiden en doorgroeien en ook voor Eerselse en Kempische ondernemers, moet er ruimte zijn om een stap te kunnen zetten naar een grotere locatie op een Kempisch Bedrijven Park. Wij zullen daarbij steeds onderzoeken
of uitbreiding van de terreinen voor onze ondernemers noodzakelijk is, zodat onze ambities niet groter zijn dan die van onze ondernemers.
Grond in Eersel is niet onbeperkt en daar willen wij verantwoord mee omgaan. Wij geven de ruimte aan de boeren om hun bedrijven zo in te richten dat zij die op een innovatieve en vooruitstrevende manier kunnen runnen. Hierbij geven we ook ruimte aan nieuwe productievormen, bio-based bouwmaterialen en plantaardige eiwitten. Daarnaast is één van de aantrekkelijke aspecten van de gemeente Eersel onze goede recreatieve voorzieningen. Met de Markt en de Nieuwstraat in Eersel als aantrekkende voorzieningen. De horeca en retail ondernemers mogen ook rekenen op onze steun. Of het nou gaat om marketing via Visit Eersel of het beschermen van de bomen op de Markt.
Wat Eersel mooi maakt voor toeristen, is wat ons trotse Eerselnaren maakt.
Wat mag je van ons verwachten?
- Snel realiseren van een nieuw bedrijventerrein in Eersel
- We bieden ruimte aan het realiseren van een Kempisch Bedrijvenpark
- We ontwikkelen alleen waar onze bedrijven behoefte aan hebben
- De ruimte is voor ondernemers die bijdragen aan onze samenleving, door bijvoorbeeld werkgelegenheid of sponsoring
- Wij maken afspraken met onze ondernemers, zodat we een sterke lokale economie kunnen garanderen
- Boeren krijgen ruimte om innovatief te ondernemen
- We zorgen goed voor onze horeca en retail, omdat wij ons onze dorpen zonder horeca en winkels niet kunnen voorstellen
- Toeristenbelasting blijft zo laag mogelijk en komt ten goede aan de promotie van onze dorpen