Inloggen Lid worden

VVD Deventer: doorpakken met versneld bouwen in oververhitte woningmarkt

3 maart 2026

Deventer is in één jaar tijd gestegen van plek 89 naar plek 35 op de ranglijst van meest verhitte woningmarkten van Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van BPD Bouwfonds Gebiedsontwikkeling. Met 1.459 verkochte woningen in 2025 en een gemiddelde verkoopprijs van bijna €450.000 staat de woningmarkt in onze gemeente onder grote druk.

De VVD Deventer maakt zich zorgen over deze ontwikkeling en roept op tot versnelling van de woningbouw.

“Dat Deventer populair is, is een compliment voor onze stad. Maar als tientallen mensen op één woning reageren, weten we dat het systeem piept en kraakt. We moeten nu doorpakken,” aldus lijsttrekker Wendy Schol.

Bouwen als hoogste prioriteit

De VVD Deventer pleit al langer voor een ambitieus bouwprogramma. De partij wil 10.000 nieuwe woningen realiseren vóór 2034 en nog eens 10.000 woningen tot 2050. Daarbij moet de focus liggen op betaalbare koop- en huurwoningen, zodat starters, jonge gezinnen en senioren in Deventer kunnen blijven wonen.

Volgens de VVD is versnelling noodzakelijk, zeker nu grote projecten zoals het Roto Smeets-terrein en locaties in de Raambuurt al geruime tijd stilliggen. “Projecten die klaar zijn om te starten, mogen niet jarenlang blijven hangen in procedures,” stelt de fractie.

Doorstroming en diversiteit

Om de druk op de woningmarkt te verlichten, zet de VVD in op betere doorstroming. Dat betekent bouwen voor verschillende doelgroepen: levensloopbestendige woningen voor ouderen, compacte woningen voor starters en passende gezinswoningen. Ook tijdelijke en flexibele woonvormen kunnen helpen om acute knelpunten op te lossen.

Daarnaast wil de VVD dat het splitsen van bestaande woningen eenvoudiger wordt, zodat beschikbare ruimte slimmer benut kan worden.

Regionale samenwerking en bereikbaarheid

De aantrekkingskracht van Deventer hangt nauw samen met de goede bereikbaarheid via de A1 en de directe intercityverbindingen richting de Randstad. De VVD benadrukt dat woningbouw en infrastructuur hand in hand moeten gaan.

Daarom pleit de partij voor nauwe samenwerking met het Rijk, de provincie en omliggende gemeenten om zowel woningbouw als bereikbaarheid toekomstbestendig te organiseren. Investeringen in ontsluiting van nieuwe woonwijken, verkeersdoorstroming en fietsverbindingen zijn daarbij essentieel.

Deventer bereikbaar en betaalbaar houden

De VVD Deventer ziet de stijgende woningdruk als een duidelijke oproep tot actie. “Wonen moet bereikbaar en betaalbaar blijven voor iedereen die hier wil werken, ondernemen of een gezin wil stichten. Dat vraagt om lef, tempo en duidelijke keuzes,” aldus de VVD.

De partij blijft zich inzetten voor een daadkrachtige aanpak van de woningnood, zodat Deventer een aantrekkelijke én toegankelijke stad blijft voor huidige en toekomstige generaties.

Confidental Infomation