Een sterke lokale economie betekent banen, kansen en welvaart. Wij zetten in op het versterken van onze havens, de intensivering van civiel-militaire samenwerking, het stimuleren van innovatie en het verminderen van regeldruk voor ondernemers.
De haven van Den Helder is cruciaal voor onze economie. We investeren in moderne faciliteiten voor de marine, offshore industrie en de energietransitie, zodat Den Helder de maritieme service hub van Nederland wordt. Daarbij gaan we nieuwe ontwikkelingen niet uit de weg, zoals kernenergie als vervanging van fossiele brandstoffen.
VVD Den Helder zet in op jaarrond toerisme. Een breed aanbod, ook buiten het hoogseizoen, voor toeristen waar de inwoners van Den Helder ook voordeel van hebben.
Wat gaan wij DOEN:
- We verminderen regeldruk en versnellen vergunningverlening.
- We breiden werklocaties voor bedrijven uit bij Kooypunt. Dit geldt ook voor niet havengerelateerde bedrijvigheid.
- We willen dat lokale ondernemers bij de gunning van opdrachten de voorkeur verdienen binnen de geldende aanbestedingsregels.
- We verhogen de lokale lasten voor ondernemers niet.
- We benutten de (marine- en lucht)haven als economische motor.
- We zetten in op betere faciliteiten en verbindingen om de luchthaven aantrekkelijker en rendabeler te maken.
- We blijven ons inzetten om de aanlanding van Wind op Zee te laten plaatsvinden bij Den Helder.
- We investeren in het opknappen van de winkelgebieden.
- We ondersteunen de uitbreiding van nevenactiviteiten bij agrarische ondernemers.
- We stimuleren dat onderwijs en bedrijfsleven opleidingen beter op elkaar afstemmen. Vonk heeft hier een goede traditie in die doorgezet moet worden.
- We zetten in op het verder ontwikkelen van de Oude Rijkswerf inclusief de bouw van een hotel op Willemsoord.
- We reserveren structureel minimaal € 200.000,00 per jaar in een programmalijn Winkelgebieden en maken jaarlijks per gebied een uitvoeringsplan.