Onbetaalde rekening Balkenende aanslag op budget modaal gezin
De onbetaalde rekening van Balkenende bedraagt 115 euro per maand voor een modaal gezin en 88 euro per maand voor ouderen met een klein pensioen.
Balkenende heeft tijdens zijn zittingsperiode niet geregeerd, maar doet dat helaas wel over zijn eigen graf heen. Het leven wordt voor veel Nederlanders pas echt duur nádat dit kabinet vertrokken is. Dit stelt VVD-fractievoorzitter Mark Rutte na drie jaar Balkende IV.
“Naast de vele lastenverzwaringen die het kabinet de afgelopen periode al heeft doorgevoerd, krijgen we ook nog te maken met lastenverzwaringen die door Balkenende IV zijn ingesteld, maar pas ná zijn aftocht zullen ingaan”, aldus Rutte.
Rutte doelt hiermee op de Bosbelasting, de nieuwe energiebelasting en de kilometerheffing die vanaf 2011 in werking zullen gaan treden.
Ook de besluiteloosheid van het kabinet komt met een prijs. Doordat er niet is ingegrepen in de jaarlijkse groei van de zorguitgaven van 5,5 procent wordt er in 2015 circa drie miljard euro onnodig extra uitgegeven. Dit is namelijk het bedrag waarmee de VVD de zorgpremies verlaagt op basis van de tegenbegroting die de VVD op Prinsjesdag van afgelopen jaar presenteerde.
Door de nieuwe Energiebelasting, de Kilometerheffing en de verhoogde premies voor AWBZ en zorgverzekering, betaalt een gezin met een modaal inkomen 115 euro per maand meer in 2015.
De meeste 65-plussers zullen niet te maken krijgen met de spitsheffing, maar hier staat tegenover dat de Bosbelasting in 2015 al is opgelopen tot 21 euro per maand. De totale rekening van Balkenende is voor een 65-plus huishouden met een beperkt aanvullend pensioen ruim vier keer zo hoog met in totaal 88 euro per maand.
Het beeld zal uiteindelijk nog slechter zijn door de lange invoerperioden van de Bosbelasting en de nieuwe energiebelasting. Sluipenderwijs vervijfvoudigen de lasten van deze nieuwe belastingen nog na 2015, als ze volledig in werking zijn getreden (zie bijlage). Bovendien zal nog een oplossing gevonden moeten worden voor het begrotingstekort van 35 miljard.
Naast de Nederlandse huishoudens, gaat ook het bedrijfsleven flink inleveren. Door de nieuwe energiebelasting zullen ondernemers 65% meer belasting gaan betalen via hun energienota. Ook zullen werkgevers meer moeten bijdragen aan de stijgende zorguitgaven. Bij een ongewijzigde lastenverdeling tussen verzekerden en werkgevers zal dat gemiddeld per werknemer ruim 41 euro extra Zvw-premie per jaar zijn.
“De erfenis van Balkenende IV bestaat dus uit vage compromissen, hogere belastingen en onbetaalde rekeningen”, aldus Rutte.
Afegelopen zondag was de VVD in Almere om boodschappentassen uit te delen en mensen te vertellen over de onbetaalde rekening van Balkenende.
Bijlagen (1)
Reacties (33)
er zijn veel gepensioneerden met een klein aanvullend NIET GEINDEXEERD pensioen waarvoor de koopkracht naast de inflatie door de alsmaar hogere lasten elk jaar beduidend lager wordt.
heeft de vvd daar gedachten over ?
De aow is min of meer bevroren en de overheden en prijsverhogingen op alle gebieden maken bezorgd.
13 februari 2010, door e van waasdijk
Ik word onderhand aardig getergd door de gedachte dat onze welvaartsstaat in stand moet worden gehouden. Het moge toch onderhand bij het CDA en PVDA duidelijk zijn dat ook het Japanse model aan het falen is. Vergrijzing, Bos belasting hier straks weer een topbelasting daar. Krimpen die Staat en rap graag Mr. Rutte. Zoals gewoonlijk heeft u mijn stem.
Ik vind dat het individu centraal moet staan. Diegene die niet presteert, minder capabel is en minder inzet toont in de samenleving dient daar ook minder voor beloont te moeten worden. Het liefst werk ik 12 uur per dag als eind twintiger, maar de belastinghokjes politiek houdt mij tegen. Ik werk niet voor de belasting! Dat gaat direct tegen mijn liberale mindset in.
De incentives die de huidige belastingdruk in Nederland bij mij opbrengen, nodigen niet uit tot hard werken. Ruim een derde van mijn inkomen kan rechtstreeks naar de staat voor het centraal gestuurde redistributie-apparaat, ook wel bekend als de welvaartstaat.
De ondernemerszin en maximale arbeidsinzet in NL worden ook niet gestimuleerd door onze belastingdruk. Uiteindelijk dragen wij, de burgers, meer en meer vruchten af die onze gemaakte arbeid ons zelf doen horen toekomen. Waar doe ik het nog voor? Ruim één derde voor de staat dus.
Ondanks dat wij de schulden beter onder controle hebben dan in de rest van de wereld, zie periferie Europa en UK, Japan of VS, zijn mijn zorgen tevens gericht op de hernieuwe schuld opname. In plaats van schuldopname zou het organische krimpen van de overcapaciteit een veel sterker herstel opleveren. Dit maakt onze economie meer dynamisch. Niets geen werktijd verkorting en geldverslindende cursussen op kosten van de belastingbetaler! Ik zie het overal om mij heen. Wat een bureaucratische waanzin en regelrechte verspilling in vele gevallen!
De Euro inflatie over de afgelopen 10 jaar is eveneens dieptriest. Mocht het u ontschoten zijn, de geldhoeveelheid in omloop (ECB M3 data) is over 10 jaar tijd met gem. 9.1 procent per jaar toegenomen! De nieuwe EMU leden hebben daar voor een groot deel aan meegewerkt (eurokredieten). In Nederland is deze inflatie (nog) niet te merken, maar het vooruitzicht ziet er niet goed uit.
Voor ik het vergeet, geeft u dhr. Wellink nog even een seintje dat deze nog wat extra goudbaren moet inslaan in case the Euro currency het begeeft. Ik heb het niet zo op papier geld en beloftes via fractional reserve banking. De Amsterdamse Wisselbank deed het een stuk beter in de 17e eeuw tijdens de VOC mentaliteit!
Wederom, ik zie een kabinet tussen VVD en PVV met groot genoegen tegemoet, alhoewel ik nog maar moet zien wat dhr. Wilders met mijn vrijheid gaat doen. Zijn boodschap heeft goede kenmerken, maar ik zit allerminst te wachten op een politiestaat.
Groet en take care.
14 februari 2010, door de Graaf
@De Graaf:
[quote]Diegene die niet presteert, minder capabel is en minder inzet toont in de samenleving dient daar ook minder voor beloont te moeten worden. [/quote]
En diegenen dan die wegens ziekte/handicap niet meer presteren kunnen, minder capabel zijn en zich minder in deze samenleving kunnen inzetten, moeten die maar in armoede leven? Dat is niet sociaal, maar enorm egoïstisch. Daarom is belasting betalen wel nodig, om mensen die door ziekte/handicap niet meer kunnen werken, goed te kunnen ondersteunen. Maar belastingen moeten niet gebruikt worden voor allerlei onzinnige projecten als bijv. de Vogelaarwijken. 14 februari 2010, door M
“De erfenis van Balkenende IV bestaat dus uit vage compromissen, hogere belastingen en onbetaalde rekeningen”, aldus Rutte.
Helaas zijn er over de Nederlandse bevolking gezien niet zoveel mensen die het belang van terugdringen van staatsschuld beseffen meneer Rutte.
Maar daarom is het des te belangrijker om het aan te halen. Ik hoop dat u deze boodschap ook gaat verkondigen in de Zendtijd voor politieke partijen.
Verder kan ik niet begrijpen hoe het kabinet binnen de 3% begrotingstekort denkt te kunnen blijven in het geval er nog geen oplossing zou zijn voor het begrotingstekort van 35 miljard euro.
Kunt u daar eens iets meer over uitleggen? 15 februari 2010, door Landgravenaar
Beste M,
Ik vind een minimaal sociaal vangnet prima. Helaas is het in Nederland een walhalla voor minder bedeelden. Ik kan me nog herinneren dat grootinvesteerder Jim Rogers met de topman van Unilever aangaf dat ons land een 10 procent 'handicapped rate' had. Inmiddels is dat verbeterd, maar mijn ogen bedriegen me nog steeds niet! Dikke LCD's staan nog steeds in de woonkamers bij bijstandsgerechtigden.
Ik ben van mening dat er op alle gebieden gekort moet worden. Als je toch ziet wat er in Griekenland allemaal loos is door de verdoezelde schulden, dan wil je als Nederland nooit in die situatie terecht komen. De offers die de bevolking daar moet gaan maken (en terecht) zijn zwaar. De kosten voor overheids entitlements (pensioen etc) rijzen de pan uit. Dat wordt hier nog steeds opgevangen door belastingen. Genoeg heb ik ervan. Meteen 20 procent van het ambtenaren apparaat schrappen. Subsidies afkappen en serieus economische vrije marktwerking ondersteunen (Austrian Economics).
Mocht het u nog niet duidelijk zijn, het westerse kapitalistisch systeem verdrinkt in een zee van schulden op basis van leverage en minimale reserves. Het is mooi geweest. Krimpen met die balansen. Belastingen stabiel houden en krimpen dat overheid apparaat als anticipatie op wat de toekomst gaat brengen. De global financial crisis mag dan gestold zijn, de currency crisis staat eraan te komen. Die crisis begint net in de periferie van Europa. Ons sociaal systeem is op de lange termijn ook niet in stand te houden met al die nieuwe EU landen die goedkope arbeid leveren. De hooggeschoolde emigratiegolf is al begonnen in landen als Letland, Estland waar economische krimp al vormen van lichte depressie aanneemt (-10%).
U moet anticiperen op wat er gaat aankomen in de wereld. Pensioenleeftijd naar 67 is ook prima. Meteen invoeren en de allerzwaarste beroepen op concessie tegemoetkomen. De rek is er uit. 15 februari 2010, door de Graaf
Beste De Graaf,
[quote]Ik vind een minimaal sociaal vangnet prima. Helaas is het in Nederland een walhalla voor minder bedeelden.[/quote]
Hoe hoog moet volgens u het Sociaal Minimum dan zijn? Bijstand voor een op zich zelf wonende alleenstaande is 70% van het Minimumloon, ongeveer 860 Euro per maand. Als je geen hoge zorgkosten hebt en zuinig leeft, kun je van de Bijstand nog redelijk rondkomen. Dikke dure LCD-TV's heb je ook niet nodig. Maar heb je wegens een chronische ziekte of handicap hoge zorgkosten, dan wordt het wel heel erg krap in de Bijstand en moet je naar de Voedselbank om nog te kunnen leven.
Verder vind ik dat de huidige kredietcrisis veroorzaakt is door het graaigedrag van de hebberige bankiers en investeerders op WallStreet. Nu moet het gewone volk boeten en blijven de graaiers buiten schot. Ik vind dat de veroorzakers van deze ellende zelf keihard gestraft moeten worden, de rekening van deze crisis moet namelijk bij de bankiers en de investeerders teruggelegd worden en niet bij de gewone mensen. 15 februari 2010, door M
Hoe er ook gedebateerd wordt over verhogen of niet verhogen van de inkomstenbelasting, over 2009 gaat voor iedereen de belasting gemiddeld € 525.- onmhoog en dat levert de staat ruim 2 miljard euro op. 17 februari 2010, door t.w.boltze
Hoe er ook gedebatteerd wordt over verhogen of niet verhogen van de inkomstenbelasting, over 2009 gaat voor iedereen de belasting gemiddeld € 525.- omhoog en dat levert de staat ruim 2 miljard euro op. 17 februari 2010, door t.w.boltze
M,
Je mag gerust vinden dat het graaigedrag op WallStreet de oorzaak van de crisis is. Immers, meningen zijn toegestaan.
In plaats van De Graaf aan te vallen op zijn denkbeelden over sociale voorzieningen zou u beter zijn bijdrage over Fractional Reserve Banking, Goud en papier geld kunnen lezen.
Graaigedrag op WallStreet is niet het probleem. Het is een ander gevolg van het echte probleem, en dat is dat we wereldwijd een monetair stelsel hebben dat is gebaseerd op papier.
Met papiergeld kan de rente kunstmatig verlaagd worden waardoor er een gat ontstaat tussen spaargeld en leningen. Dit gat wordt dichtgeprint met nieuw geld. Het afnemende sparen en toenemende lenen zorgt dan voor zowel een toename in lange termijn investeringen als directe consumptie, waardoor de economie kunstmatig hard groeit en buiten elke normale vorm raakt. Deze situatie is uiteraard niet duurzaam en dat zien we terug in de crashes die volgen op een tijd van kunstmatig lage rente.
Wat betreft sociale voorzieningen: sommige (bijvoorbeeld AOW) zijn alleen houdbaar in tijden van groei. Neem nu de AOW: ingesteld in een tijd van bevolkingsgroei (door geboortes, niet immigratie). Ofwel: er zijn altijd meer mensen van de jongere generatie die AOW premie betalen dan er ouderen zijn die ontvangen. Nu (cijfers van 2008) krijgt een Nederlandse vrouw gemiddeld nog 1.66 kinderen (lager nog, want in de 1.77 zitten ook de 'nieuwe nederlanders' die gemiddeld meer kinderen krijgen), wat er op neer komt dat de bevolking krimpt. Ofwel: de betalende generatie is kleiner dan de ontvangende generatie. En dat is een stuk lastiger...
Met betrekking tot sociale voorzieningen is het op de lange termijn beter om niks beloofd te hebben, dan iets te beloven wat je niet waar kunt maken, zoals de PvdA continue doet.
Bronnen:
Geboortecijfer:
Centraal Bureau voor de Statistiek
Gerelateerd:
Powerpoint presentatie met uitleg over de gevolgen van rente manipulatie met papiergeld:
http://www.auburn.edu/~garriro/ppsus.htm 18 februari 2010, door Coen Verbruggen
Ik, als hardwerkende student, wil ook even mijn 'ei' kwijt. Om even te laten zien wat er allemaal mogelijk is.... Ik ben 24 jaar en studeer rechtsgeleerdheid aan de UU (voltijd). Daarnaast heb een halve baan als docent binnen het ROC MN voor de opleiding juridisch medewerker. U zult begrijpen dat ik 5 dagen in de week geen moment stil zit. Dit moet gestimuleerd worden. Weg links, rechts is de toekomst!
Allereerst heeft de VVD absoluut mijn stem. Het is onbegerijpelijk dat de hardwerkenden de lasten dragen van de 'zogenaamd minder bedeelden'. Iedere dag irriteer ik me weer aan het 'grote gros' wat maar geen keuzes kan maken en zich in de schulden steken om die LCD tv te kunnen kopen. En als we toch een jaar niet op vakantie kunnen, dan vergaat de wereld. Want ja, de buurman gaat toch ook! Beste mensen, wordt wakker. De sociale verzorgingstaat begint te lijken op een asociale verzorgingsstaat. Hopelijk gaat de VVD hier verandering in brengen. Want ik, als hardwerkende student, moet straks mijn OV kaart terugbetalen omdat ik 'te hard werk'. Dit is Nederland en hier moet heel snel verandering in komen. 25 februari 2010, door Geraldine Abbink
Beste Geraldine Abbink,
Ik heb zelf een Wajong-uitkering, maar ik leef sober, ik stel weinig eisen. Een jaartje niet op vakantie gaan, vind ik niet erg! Verder hoef ik geen dure LCD-TV, ik rook niet en drinken doe ik ook niet, uitgaan vind ik ook erg onbelangrijk. Een auto hoef ik niet te hebben en kleding heb ik meest tweedehands. Ik haal meest de noodzakelijke boodschappen bij de Aldi.
Ik werk als cliënt bij de arbeidsmatige dagbesteding met behoud van de Wajong.
Laten alle minima maar eens een voorbeeld aan mij nemen, dat zou heel wat schuldenproblemen kunnen verminderen! 26 februari 2010, door M
Ik ben weliswaar een bovenmodaal verdienende Nederlander, maar toch word ik helemaal mal van alle verhogingen die je aan je broek krijgt. Modewoord is "milieu". Ik vraag me af hoeveel mensen onder dit mom nog willen bloeden. Een "leuk" voorbeeld, mijn eindafrekening voor de Nuon. De energie levering door Nuon kost mij per jaar 1880 euro. Ik schrik echter als op dezelfde nota staat dat dit bedag inclusief 630 euro energie belasting is!! Ik vind dat echt niet normaal!! 30% energie belasting, zijn ze nou helemaal van de pot gerukt?? 26 februari 2010, door Martien
Op http://www.divosa.nl/Smartsite.shtml?id=55613 stelt René Paas van Divosa voor om de WSW, Bijstand en Wajong tot één regeling te maken.
Zoiets wilde onze Stef Blok ook doen. Een hele goede zaak is dit voorstel van Divosa. CDA en VVD doe daar wat mee!! 1 maart 2010, door M
Het ziet er allemaal heel leuk uit die cijfertjes. Maar wat ik mis in dit stukje is wat de VVD hieraan wil doen. Dit stukje ziet eruit als propaganda, populair gepraat om kiezers te trekken. Ik stem altijd VVD en zal dat straks ook zeker weer doen. Maar heel graag zou ik willen weten wat de VVD voor maatregelen gaat nemen om de crisis op te lossen. Ik vind een stukje als hierboven heel verhelderend, maar maak het iets langer en vertel gelijk wat de VVD in gedachten heeft om dit soort belastingen te voorkomen. Dat is wat de kiezer wil weten. Geen mooie praatjes, maar we willen weten waar we aan toe zijn als we VVD stemmen. En de kiezer weet gerust wel dat we moeten bezuinigen om de huidige problemen op te lossen. Maar dit moet wel rechtvaardig gebeuren. Dus dat betekend eerst de Haagse verspilling aanpakken en als het niet anders kan dan pas moet de burger bij leggen. Al die externe adviesbureaus bijv. kosten veel geld en worden soms wel heel snel ingeschakeld. En de politiek is ook gek op allerlei onderzoekscommissies. Wat denk je dat commissie davids heeft gekost. Als we dat soort dingen minder vaak zouden doen. Dan kan de Nederlandse staat ook leren om met zijn inkomen rond te komen. Tenslotte moet elke Nederlander het doen met wat hij verdiend. Tering naar de Nering heet dat. Dus als er geen geld is voor een commissie dan, maar niet. Wij moeten tenslotte ook keuzes maken, en als ons geld deze maand op is, dan moet die nieuwe tv maar een maand wachten. Misschien moet de staat der Nederlanden dat ook een keer doen. Als we dus geen geld hebben om 41 miljoen aan Haiti te geven, moeten we dan maar een keer minder geven. 1 miljoen bijvoorbeeld. Heb je al gauw 40 miljoen bespaard. 4 maart 2010, door Gerda van Voorst
Ik denk dat het wel meevalt. De VVD kennende zullen ze vast iets gaan doen met de huursubsidie, wao-uitkering, zorgtoeslag, kwijtschelding voor gemeentelijke belastingen en allerlei linkse hobby's. Zo leggen we de rekening bij diegene die het al lastig hebben en kan mijn familie en ik heerlijk in mijn gesubsidieerde villa wegdromen over ons nieuwste huisje in Frankrijk terwijl mijn stadgenoot naar de voedselbank gaat. Daarom stem ik VVD 4 maart 2010, door MvB
Beste MvB, bah, wat ben jij vreselijk egoïstisch zeg! Dus van jou moeten de mensen die wegens ziekte/handicap helaas niet meer kunnen werken en nu al moeilijk rond kunnen komen, maar in de armoede creperen! Lekker sociaal is dat, pak veel beter de klaplopers aan die wel kunnen werken, maar het gewoonweg niet willen!
De rekening van deze crisis mag echt niet alleen maar bij de onderkant van de samenleving gelegd worden! Ook de mensen met meer inkomen, moeten daar aan bijdragen. En zorg ook voor meer werkgelegenheid met eventueel behoud van uitkering voor de onderkant van de samenleving, zodat ook zij mee mogen doen.
5 maart 2010, door M
Wat mij ergert aan Bos is dat "eerlijk delen" van hem. Hij zegt het op een manier alsof dat nu nog ver te zoeken zou zijn. In werkelijkheid betalen de mensen die in dit land succesvol zijn door hard te werken al torenhoge belastingen. Een toptarief van 52% is weerzinwekkend, meer aan de staat afdragen dan je zelf mag houden. Socialisme ten top en nog wil de halve communist Bos nog meer. Eerlijk delen betekent de belastingen verlagen. Delen met een verkwistende staat, staat voor mij gelijk aan onderdrukking.
Hypotheekrenteaftrek is in het licht van deze discussie maar een bescheiden correctie op het staatsgraaien in dit land. Die aftrek mag van mij weg als de belastingtarieven tegelijkertijd fors omlaag gaan.
Paars heeft (met de PvdA) de voordien helemaal idiote toptarieven verlaagd, met gelijktijdige afschaffing van allerlei aftrekposten. Die laatste zijn voorgoed weg, maar als het aan Bos ligt gaan de toptarieven wel weer terug naar het oude niveau.
De overheidsuitgaven moeten drastisch omlaag. De sociale voorzieningen moeten een vangnet vormen en geen luie stoel vanwege het te kleine verschil tussen werken en niets doen. De belastingen moeten ook voor laag betaalde werkenden omlaag. Dat stimuleert pas om aan de pak te gaan: money talks.
De VVD lijkt de enige partij die daar echt werk van wil maken, en daarom zal ik mijn steun voor de VVD breed uitdragen. 6 maart 2010, door Arjan
Vorige week heb ik de CDA- en de VVD-fractie gebeld met het voorstel om de arbeidskorting voor mensen met een betaalde baan op het minimumloon te verlagen, zodat het meer loont om ook daadwerkelijk te gaan werken. Ook zou de huurtoeslag zodanig geregeld moeten zijn dat met een baan op het minimumloon de hoogte van de huurtoeslag hetzelfde moet zijn als wanneer je een Bijstandsuitkering krijgt. Nu is het zo dat je met een uitkering op het Sociaal Minimum de maximale huurtoeslag krijgt en dat je fors minder huurtoeslag krijgt wanneer je gaat werken met het minimumloon. Dat veroorzaakt de beruchte armoedeval, waardoor mensen niet gemotiveerd worden om te gaan werken.
Dus het moet voor de hoogte van de huurtoeslag absoluut niets uitmaken of je Bijstand hebt, of een baan op het minimumloon. 7 maart 2010, door M
Mensen,
Als we kijken naar hoe Nederland er nu voor financieel voor staat, blijkt toch wel weer dat het niet goed gaat met het aantal uitkeringen in ons land?
Dat er een groep mensen in Nederland aanwezig is die niet of slechts gedeeltelijk kan werken is tot daar en toe, en daar moeten we ook niet naar kijken, maar de grote groep die wel werkzaamheden kan uitvoeren, maar dat op een of andere manier niet doet (lees: wil), die groep moet worden aangepakt door in het ergste geval volledige afname van uitkering.
Er zijn momenteel talloze werklozen, terwijl er ook wel degelijk mogelijkheden zijn om toch aan het werk te komen. Laat mensen dan ook die kans grijpen.....
JJHoitema 13 maart 2010, door Hoitema
We moeten het hele sociale stelsel van uitkeringen omgooien wat mij betreft. We hebben een hele lijst aan verschillende regelingen die worden uitgevoerd door verschillende instanties (kost bakken geld). Laten we het aantal uitkeringen terug brengen naar 2. Eentje voor mensen die gewerkt hebben (tijdelijk, vervanging WW) en eentje (lager bedrag) voor mensen die niet kunnen werken of die nooit gewerkt hebben. Alles uitgevoerd door 1 instantie en je hebt een flinke kostenbesparing.
De besparing ligt dan bij de overheid en niet bij de burger. 13 maart 2010, door rdokter
ik lees hier goede argumenten maar mis zoals iemand al voor mij zei de oplossingen. dhr. Rutte vermelde laatst in een tv programma tijdens de gemeente verkiezingen dat de vvd het deense immigratie beleid wil gaan hanteren, combineer dat beleid met de voorstellen van de PPV groep en voorkom fincanciele immigratie door nieuwkomers een borg te laten betalen voor hun terugkeer/onderhoud, 10 jr eerst werken voordat er rechten zijn opgebouwd voor bijstand, oude ww systeem herinvoeren: voor elke gewerkte maand een aantal euro ww rechten opbouwen. drastisch inkrimpen van het ambtenaren apparaat is al voorgesteld maar dit kan alleen als de wetgeving tevens drastisch wordt herzien (lees geschoond)zolang er te veel regels in dit land bestaan welke niet alleen de werkende en ondernemende burgers de moed ontnemen/in de schoenen laat zakken (politie die onzinnige boetes uitdeelt ipv zwaardere misdrijven/daders opsporen) als de regelgeving wordt versoberd heb je minder ambtenaren nodig om die regels te bedenken/handhaven, met dat bespaarde geld kunnen er meer politie agenten beter opgeleid worden voor de eigenlijke taak, orde handhaving, meer gevangenissen gebouwd worden voor de gedetineerde welke niet meer standaard 1/3 strafkorting krijgen maar dit moeten verdienen door juist gedrag. zet deze gedetineerde maar tevens in bij landelijke onderhoud taken zoals bosbeheer, ophogen stranden/duinen, schoon houden bermen/wegen etc.
Hierbij moet tevens het hele rechtsspraak systeem op de schop, de meeste rechters zijn van linkse komaf welke een dader zielig vinden vanwege een slechte jeugd, gescheiden ouders, slechte opleiding, slechte beheersing van de nederlandse taal (allochtonen welke notebene hier zijn geboren) deze daders komen vaan met een tik op de vingers ervan af om in herhaling te vallen. hardere straffen zijn eerder afschrikwekkend dan taak straffen voor daders die ook nog een uitkering genieten.
Schaf de hypotheek aftrek maar af maar dan tevens gelijk de huursubsidie, dit stimuleert de door stroming van draagkrachtigen naar duurdere huizen ipv dat ze 40 jr in een goedkoop huur huis blijven zitten, tevens verplicht dit de wooncooperaties om huizen goedkoper te maken voor huurders, deze organisaties graaien door hoge huren te hanteren veel geld op voor de directies. ik las al dat het groter maken van het inkomensverschil tussen werkende met minimumloon en uitkeringsgerechtigde (dus geen arbeidsongeschikte maar bewuste werklozen) het gaan werken bevorderd, in amsterdam heeft de gemeente enkele jaren geleden een pilot gehouden waarbij een werkloze gecoached werd en verplicht een baan te accepteren ongeacht of het zijn/haar niveau was. bij weigeren of ontslagname resulteerde dit in vermindering/stopzetting van een uitkering. prima systeem niet willen werken dan heb je ook geen geld nodig.
ik heb nog meer ideeën voor drastische veranderingen welke door sommige misschien iets t ever gaan doch soms moeten er dracoonische maatregelen genomen worden voordat het beter wordt. wat mij nog steeds verbaasd is dat de burgers nog steeds niet in opstand zijn gekomen (staatsgreep/opstand/burgeroorlog)
kennelijk zijn wij nederlanders nog tolerant genoeg ondanks dat het onze geldbuidel raakt.
Blackpanther 13 maart 2010, door Blackpanther
als we stoppen met de co2 gekte, de natuur zijn gang laten gaan en wat meer vertrouwen hebben in het regelsysteem van onze goede oude aarde. kunnen we zonder inefficiënte "groene" activiteiten die nergens toe leiden. daarmee kunnen we ongeveer 30 miljard besparen ( zie de groene rekenkamer)
15 maart 2010, door hugo matthijssen
Het belastingtarief is mijns inzien prima momenteel. 52% + 19% btw is méér dan genoeg.. Hierbij laat ik gemakshalve de overige belastingen buiten beschouwing want we zitten al op ruim 70%...
Overigens ben ik niet tegen een 'symbolisch' belastingtarief van 60% voor mensen die meer verdienen dan de balkenende norm. Die 8% meer maakt deze groep toch niets uit.
Blijft over bezuinigingen... Krimpen van de overheid. Meer verantwoordelijkheid bij mensen zélf leggen. Stoppen met de JSF! Krimpen van defensie uitgaven maar ook stoppen met onzinnige sociale projecten om mensen aan het werk te helpen. Meer geld naar onderwijs, onderzoek, ontwikkeling, politie en wegen. 16 maart 2010, door Niels
Geraldine Abbink
Dat is onzin. Als jij je opleiding binnen de diplomatermijn afmaakt wordt jouw studiefinanciering gewoon een gift en hoef je niks terug te betalen.
Dat de studiefinanciering anders terugbetaald moet worden is niet meer dan normaal, evenals dat, als je een bepaald bedrag bijverdient je best ook zelf meer aan je studie mag bijdragen. 16 maart 2010, door IvoL
Mijn bezuinigingsvoorstellen:
* Iedereen de komende twee à drie jaar op de nullijn, ook de uitkeringen. Dat levert al vele miljarden op;
* Beperking hypotheekrenteaftrek voor de hogere inkomens met dure woningen;
* Efficiëntere en doelmatige zorg en een verhoging van de zorgpremies waarbij de lagere inkomens gecompenseerd worden m.b.v. de zorgtoeslag;
* Tegenprestatie leveren voor je bijstands- of Wajonguitkering met een extra participatiebonus. Dat kan variëren vanaf een baan bij de arbeidsmatige dagbesteding kader AWBZ/WMO t/m een aangepaste werkplek in het bedrijfsleven. Een aangepaste werkplek kost wel geld, maar dat mogen wij ook voor over hebben om gehandicapten toch aan een baan te kunnen helpen. Verder doelmatige reïntegratie;
* Defensie, vooral op de Koninklijke Marine. Afstoten van schepen;
* Minder ontwikkelingshulp waarbij de overheid echt alleen de noodhulp doet aan landen die getroffen zijn door oorlog of een natuurramp. Andere vormen van ontwikkelingshulp kunnen ook door particuliere organisaties als Mercy Ships, Stichting Dorcas, enz. gedaan worden.
Solidariteit met de zwakkeren in de samenleving is van groot belang bij de komende gigabezuinigingen. De zwakkeren in de samenleving mogen niet buitenproportioneel hard door de bezuinigingsmaatregelen getroffen worden!!!! 17 maart 2010, door M
Beste Ivo L,
Dan adviseer ik u toch om u beter te verdiepen in de wet- en regelgeving omtrent de studiefinanciering. Ooit gehoord van een inkomsengrens voor je OV-kaart? Daarnaast is de OV-kaart tevens een lening die wordt omgezet in een gift als je de opleiding hebt afgerond. Het genot van studiefinanciering (basisbeurs+aanvullende beurs) heb ik allang niet meer. Ik ben namelijk van het MBO via het HBO op de universiteit terecht gekomen en heb zogenaamde gift al gehad. Ik geef mezelf dan maar een schouderklopje, blijkbaar kan je het van de maatschappij niet meer verwachten.
Frustrerend vind ik mensen die mij de les proberen te lezen terwijl ik zelf als RECHTEN-student mij dagelijks verdiep in deze materie.
Met vriendelijke groet
17 maart 2010, door Geraldine Abbink
Ook de VNG wil alle diverse uitkeringsregelingen samenvoegen om door efficiëntie goed op de Sociale Zekerheid te kunnen besparen zonder aan het Sociaal Minimum te moeten morrelen. Te lezen op:
http://www.vng.nl/eCache/DEF/94/774.html VNG: Uitvoering sociale zekerheid kan eenvoudiger en voordeliger
Beste VVD, neem dit advies ook ter harte! 18 maart 2010, door M
Het presenteren van de rekening bij d eburger is onjuist. Dat de regering heeft besloten om de banken te steunen is nodig geweest maar ga d ekosten daarvoor nu niet bij de burger verhalen. De banken zijn aansprakelijkj hier voor en dienen dus ook voor de kosten op te draaien. Probeer de lasten voor de burger niet te verhogen zodat de economie op gang blijft. Hogere kosten voor de burger zullen resulteren in armoede voor veel burgers. 1 april 2010, door J.Smitz
Bezuinigen moet, maar doe het eerlijk en goed! Met deze slogan wil ik duidelijk maken dat de bezuinigingen de zwakkeren in de samenleving die wegens een chronische ziekte of handicap niet meer kunnen werken, niet bovenmatig hard mogen raken! Ik was gisteren behoorlijk geschrokken van al die bezuinigingsvoorstellen. Het bevriezen van de uitkeringen/minimumloon is nog daar aan toe, maar een idioot hoge eigen risico van 775 Euro en andere hoge eigen bijdrages is te gek voor woorden!!!! Zo zullen de chronisch zieken en gehandicapten met een laag inkomen hun noodzakelijke zorg moeten ontberen. Dit kunnen wij als samenleving absoluut niet pikken! 2 april 2010, door M
dat er bezuinigd moet worden oke,maar waarom altijd bij de burger zoals de duur van de ww.waarom niet het wachtgeld van de kamerleden en ministers 5 jaar!dit is onverteerbaar en niet te verkopen,ze hebben doorgaans een goede baan en comissariaten en hebben sneller een nieuwe baan dan de doorsnee burger,maar het lijkt wel alsof dit nog heiliger is dan de hypotheekrente aftrek.ga eens kijken naar de resessen en betaalde zondagen bij de amtenaren en trek dit gelijk met het bedrijfsleven,hier is ook nog veel te halen.maar nee laat het Kabinet maar vallen, wat kan mij gebeuren de eerste 5 jaar krijg ik toch gewoon doorbetaald,en dan willen jullie de ww van werknemers terug brengen naar een jaar? dit is ronduit belachelijk maar ja waarom moeite doen als het rijk een goede melkkoe heeft de burger,financieele crisis? die menssen die dit veroorzaakt hebben die moeten aangepakt worden,maar nee ze gaan gewoon weer op de oude voet verder met bonussen etc,maar ja het is dan ook eenvoudiger om de gewone man,lees kiezer, een paar honder euro per maand te laten betalen.dit verkiezings programma van jullie speelt een man als geert wilders alleen maar in de kaart,maar schijnbaar snappen ze bij vvd dit niet. mvg een kiezer, 2 april 2010, door harrie eikelenberg
Beste Mark,
Ik betaal groen en geel aan die zorg, dat kan gemakkelijk voor minder, laten we zeggen € 750,00 inclusief eigen risico. Zorg dat de instroom van studenten word vrijgemaakt daarmee gaat ie salaris van een specialist omlaag. Die zogenaamde zorgmanager de deur uit daarvoor in de plaats 2 ziekenverzorgster, en zie dat kan met een gesloten beurs.
In ieder geval laat de burger niet bloeden voor de blunders die in de politiek worden begaan. 31 juli 2010, door A. Rnuan
De vvd wil de lage en modaale inkomens laten inleveren.
Waarom de huren aanpakken, die zijn al hoog genoeg, de koopwoningen zijn te duur, halveren die handel, dan krijg je normale bedragen en kopers genoeg. 31 juli 2010, door John
Door de VVD, kan er een 2de crisis komen.
De mensen kunnen minder kopen er komen minder banen, jawel vvd en de zorgkosten kunnen niet meer betaald worden, door de te hoge inkomens in de zorg , er zullen meer zieken bij komen, omdat de mensen het eigen risico niet kunnen betalen, zoals de vvd het wil, daardoor gaan de mensen te laat naar de dokter.De tijd zal het leren VVD.
8 augustus 2010, door J.P
