Schriftelijke vragen van Mark Harbers aan minister Plasterk van OCW over nieuwbouw TU Delft
donderdag 21 januari 2010 , door Mark Harbers
Mark Harbers heeft minister Plasterk van OCW vragen gesteld over het bericht dat TU Delft ‘andere dingen’ doet met rijksgeld voor nieuwbouw.
1. Kent u het bericht ‘faculteit bouwkunde blijft in oud gebouw’?*
2. Wat vindt u van het feit dat de faculteit bouwkunde liever in een oud pand blijft zitten, terwijl u eerder nog overtuigd bent van de noodzaak van nieuwbouw, daar 25 miljoen euro aan heeft toegekend en zelfs een breed uitgemeten ideeënprijsvraag ‘Building for Bouwkunde’ voor de nieuwbouw is georganiseerd?
3. Is het juist dat de TU Delft van de 25 miljoen euro die bestemd was voor de bouw van een nieuwe faculteit bouwkunde een deel aan andere dingen heeft besteed? Zo ja, welk bedrag is inmiddels anders aangewend en op welke wijze? Welk bedrag is nog niet besteed?
4. Welke afspraken heeft u precies gemaakt met de TU Delft over de besteding van de 25 miljoen euro? Welke voorwaarden waren aan dit bedrag verbonden?
5.Heeft de TU Delft zich in uw ogen aan de gemaakte afspraken gehouden? Zo ja, waarom mocht de 25 miljoen kennelijk zo vrijelijk besteed worden? Zo nee, welke stappen zult u richting TU Delft ondernemen om de geschonden afspraken te sanctioneren?
6. Bent u bereid het bedrag (of een deel daarvan) terug te vorderen nu het kennelijk niet is aangewend waarvoor het was bedoeld, namelijk nieuwbouw? Zo ja, hoe hoog is het bedrag dat u zult terugvorderen? Zo nee, waarom niet?
*AD Rotterdams Dagblad 21 januari 2010
