Wat wil de VVD met het eigen risico in de zorg?

Door VVD op 31 augustus 2012

In het begrotingsakkoord is het eigen risico op 350 euro gezet. Dat blijft zo bij de VVD. Naast het eigen risico bestaan er in de zorg ook nog verschillende eigen bijdragen. Voor een behandeling bij de psycholoog of psychiater, of voor verblijf in de geestelijke gezondheidszorg of in het ziekenhuis kunnen de kosten daardoor hoog oplopen. Iemand die langdurig en veel van deze zorg nodig heeft moet in het ergste geval tot wel 1800 euro zelf betalen, nog bovenop het eigen risico. De VVD wil hier verandering in brengen.

Over de stapeling van deze eigen bijdragen is het afgelopen jaar kritiek gekomen uit de samenleving. De VVD stelt in het verkiezingsprogramma voor in plaats van de genoemde losse eigen bijdragen, één regeling in te voeren van maximaal 150 euro.

De VVD vindt het eerlijker om aan iedereen over de hele zorg een eigen risico en een beperkte eigen bijdrage te vragen, in plaats van dat patiënten die veel en specifieke zorg nodig hebben, een wel heel forse rekening moeten betalen.


Rekenvoorbeeld: huidige eigen bijdrage voor patiënt in GGZ instelling

Zorggebruik Kosten
GGZ ligdagen (per maand) 145 euro
GGZ 2e lijn 200 euro

Een patiënt die een jaar in een GGZ-instelling verblijft, betaalt € 1795,- bovenop het eigen risico:
- €1596 aan ligdagen (11 x 145) +
- €200 aan psychiatrische hulp


Deel- en reageermogelijkheden zijn uitgeschakeld, omdat u niet heeft toegestaan dat er cookies worden geplaatst. Wilt u dit alsnog toestaan?

Doneren

Investeer nu in de VVD en kies voor een gezonde economie. Kies een bedrag:

U kunt uw bijdrage tevens storten op rekening 63.04.97.516 ten name van VVD te Den Haag onder vermelding van “Donatie”.