VVD verankert persoonsgebonden budget in wet
De VVD heeft er vlak voor het reces voor kunnen zorgen dat het persoonsgebonden budget spoedig in de wet wordt verankerd.
Woordvoerder Anouchka van Miltenburg: “De VVD waarschuwt al jaren dat het PGB onder druk zal blijven staan zo lang het recht op deze vorm van zorg niet in de wet is vastgelegd. Ik ben blij dat de minister dit nu ook erkent en bereid is dit te veranderen.”
Daarnaast heeft de VVD van de minister de garantie gekregen dat er volgend jaar voldoende geld zal zijn om de wachtlijsten weg te werken, en nieuwe aanvragers te kunnen helpen.
Van Miltenburg: “Het is vreselijk dat mensen nu op wachtlijsten staan voor deze vorm van zorg. Gelukkig dat de minister het benodigde budget heeft toegezegd. Bij de behandeling van de VWS-begroting zal moeten blijken of de minister zich aan zijn woord houdt.”
Het vastleggen van het PGB in wetgeving zorgt niet alleen voor keuzevrijheid voor cliënten, het geeft ook financieringszekerheid aan de aanbieders van zorg in de vorm van een PGB. “De minister heeft beloofd zich hier maximaal voor in te zullen spannen.”, aldus Van Miltenburg.
